Üst bar özel içeriği

Kurumsal İtibar Yönetimi

Kurumsal İtibar Yönetimi hizmetimiz ile dijital dünyada markanıza dair olumsuzlukların ve asılsız haberlerin önüne geçerek itibarınızı koruyoruz.

İtibar Yönetimi Nedir? Kısaca

İtibar Yönetimi, kısaca kişilerin ve kurumların itibarını korumak ve geliştirmek, kişilik haklarının veya markanın zarar görmesini engellemek ve riski minimize etmek için yapılan çalışmaları ifade eder.

Neden İtibar Yönetimi?

İtibar Yönetimi sayesinde dijital dünyada işletmeniz veya temsil ettiğiniz kuruluşa dair tüm olumsuzlukların ve asılsız haberlerin önüne geçilir ve zarar görmeniz büyük oranda engellenir. İtibar yönetimini işletmeler için avantajlı kılan birkaç neden var. Bunlar;

  • Marka Değerinin Korunması
  • Markaya Prestij Kazandırılması
  • Asılsız haberlerin yayılmasının engellenmesi
Itibar Yönetimi

İtibar Yönetimi Çalışma Sürecimiz

1. Fizibilite Analizi

İşletmenizin veya markanızın mevcut durumunu analiz ediyoruz ve hakkında internette yer alan tüm içerikleri gruplandırıyoruz.

2. İtibar Yönetimi Planı

Fizibilite analizi sürecinde edindiğimiz bilgiler ile önceliklerimizi belirliyoruz ve özel bir takvime bağlı olarak işletmeniz için itibar yönetimi planı oluşturuyoruz.

3. İtibar Yönetimi

İtibar analizi sonucunda oluşturduğumuz planı size sunuyoruz. Onayınızın ardından itibarınızı güçlendirmek için iyileştirme çalışmalarına başlıyoruz.

4. Takip ve Raporlama

İtibarınızı güçlendirmek için yaptığımız çalışmaları ve hakkınızda çıkan tüm içerikleri rapor haline getirip sizinle ve hukuk büronuzla ayrı ayrı paylaşıyoruz.

İtibar Yönetimi Neden Önemli?

0milyar
Dünya İnternet Popülasyonu 5 milyara ulaştı ve artmaya devam ediyor
0milyar
Sosyal medya kullanıcı sayısı artıyor, müşterilerin yaptıkları işletme yorumları da...
%0
Müşteriler bir satın alma yapmadan önce internette güven araştırması yapıyor
%0
Güven araştırmasında olumsuz sonuçlar Google'da ilk sayfada çıkıyor
0
Google'da 1 saniyede yüz binden fazla arama yapılıyor

Kurumsal itibarınızı korumak ve güçlendirmek için
Bize Ulaşın

Kurumsal İtibar Yönetimi Hizmeti

Dijital İtibar Denetimi

Dijital İtibar Yönetimi

İtibar Takibi ve Raporlama

İtibar Yönetimi ile ilgili sık sorulan sorular

Açıkçası internette hakkınızda çıkacak haberlere engel olamayız ama bu haberleri 7/24 takip edip en kısa sürede size bildiririz ve gerekli aksiyonları alırız. Ayrıca arama motorlarında görünmesini istediğiniz içerikleri daha üst sıralarda listelenmesine yönelik seo çalışmaları da yapabiliriz.

Şahsınız veya temsil ettiğiniz kurum hakkında çıkan asılsız haberleri hukuk büronuz ile paylaşıyoruz ve ihtaren kaldırılmasını sağlıyoruz.

Google, web’i tarayan ve bulduğu sayfaları dizine ekleyip arama sonuçlarında gösteren bir arama motorudur. Sizin veya firmanızın hakkında yapılan aramalarda olumsuz veya yalan haberler çıkma ihtimali her zaman vardır. Ancak biz bunun için itibar güçlendirme bazlı SEO çalışmaları yapıyoruz ve arama sonuçlarında olumlu gelişmelrin daha öncelikli listelenmesini sağlıyoruz.

Web’de güvenilir olarak anılmak istiyorsanız biz bunun için her türlü desteği sağlamaya hazırız. Ayrıca hızlı, ucuz ve lüks gibi farklı algı tercihleriniz de olabilir. Ancak bu her şeyden önce bir kurum stratejisidir ve pazarlama faaliyetleri ile desteklenmesi gerekir. Sonuç olarak sosyal medya danışmanlığı ile itibar yönetimi birlikte yürütüldüğünde çok başarılı sonuçlar verecektir.

İtibar yönetimi, bir kurum veya kişinin marka değerini koruyabilmesi, müşteri güvenini sağlayabilmesi ve piyasadaki konumunu koruyabilmesi için önemlidir.

Dijital itibar yönetimi, bir kurum veya kişinin dijital ortamlarda sahip olduğu imajını korumak ve geliştirmek için yaptığı faaliyetleri ifade eder. Dijital itibar yönetimi ile sahip olduğunuz değerleri ve ilkeleri hedef kitlenize doğru bir şekilde aktarabilir, müşteri memnuniyetini sağlayabilir, yaşanan olumsuzlukları düzgün bir şekilde telafi edebilme şansı elde edersiniz.

Sayfa başına kaydırma butonu.