Üst bar özel içeriği

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya markalar için gün geçtikçe önemini arttıran bir kavram haline geliyor. Her gün milyonlarca insan Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da ve daha birçok mecrada markalar, ürünler ve kişiler hakkında yorumlar yapıyor, içerik paylaşıyor, tavsiye alıyorlar. İnsanlar aldıkları ürün ve hizmetler ile ilgili şikayetlerini sosyal medyada dile getiriyorlar. Sosyal medyanın gücü arttıkça bu ağlar, temsili duruş sergileyen ve takipçileriyle iyi iletişim kuramayan markalar için tehlike çanları çalıyor.

Hemen sosyal medya yönetimi hizmeti için teklif almak isterseniz buraya tıklayıp teklif formunu bize gönderebilirsiniz.

Neden Sosyal Medya?

Markalar, sosyal medya sayesinde potansiyel müşterilerine ulaşabiliyor, müşteri sadakati oluşturabiliyor ve kampanyalarını duyurmak için sosyal medyanın gücünü kullanabiliyorlar.

Sosyal medyanın önemini anlayan firmalar, doğru iş ortakları ile yürüttükleri sosyal medya iletişimleri sayesinde, bir yandan marka itibarını güçlendirip, diğer yandan 7 gün 24 saat kampanya ve yeniliklerini müşterilerine ücretsiz bir şekilde duyurabiliyorlar.

Sosyal medyayı firmalar için avantajlı kılan birkaç neden var. Bunlar;

  • Ölçülebilirlik
  • Hedef kitleye erişim
  • Potansiyel müşterilerle etkileşim
  • Daha düşük maliyet
  • Küresel pazarlara erişim
  • Yeniden pazarlama imkanı
Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Sürecimiz

1. Fizibilite Analizi

Dijital pazarlamaya sektör, rakip ve rekabet unsurlarını oluşturan derin analizler ile başlıyoruz; sektörünüzü, kurumunuzu, rakiplerinizi, ürün veya hizmetlerinizi ve dijital varlıklarınızın mevcut durumunu analiz ediyoruz.

2. Sosyal Medya Planı

Dijital pazarlama analizi sürecinde edindiğimiz bilgilerden ve içgörülerden yola çıkarak size özel bir dijital pazarlama planı oluşturuyoruz. Bu plana SWOT analizinden stratejik hedeflere, üründen dağıtıma kadar tüm süreç dahil olacaktır.

3. Uygulama

Dijital pazarlama planına dahil ettiğimiz tüm konular için takvim oluşturuyor ve hedeflerimize ulaşmak üzere 360 dijital pazarlama çalışmalarına başlıyoruz.

4. Takip ve Raporlama

Dijital pazarlama danışmanlığı kapsamında yaptığımız tüm çalışmaları takip ediyor ve raporluyoruz. Yaptığımız çalışmaların artısını eksisini değerlendiriyor, gerekli hallerde revize işlemleri yapıyoruz.

Sosyal Medyanın Önemi

0milyar
Dünya İnternet Popülasyonu
0milyar
Global sosyal medya kullanıcı sayısı
0
Google'da 1 saniyede yapılan arama sayısı
%0
Mobil cihazlardan internete erişim oranı
%0
Organik trafik kanalının diğer kanallara oranı

Sosyal Medya ile daha fazla kişiye erişmeye hazır mısınız?
Teklif Alın

Sosyal Medya Hizmetleri

Sosyal Medya Denetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Kampanya ve Reklam Yönetimi

Takip ve Raporlama

Sosyal Medya Yönetimi ile ilgili sık sorulan sorular

Sosyal medya yönetimi, bir bireyin, markanın veya kuruluşun sosyal medya platformlarındaki varlığını planlama, yayınlama, izleme ve analiz etme süreçlerini kapsar. Sosyal medya yönetimi, marka bilinirliğini artırmak, hedef kitleyle etkileşimde bulunmak ve belirlenen pazarlama veya iletişim hedeflerine ulaşmak için kullanılır. Bu yönetim süreci aynı zamanda içerik oluşturma, içerik takvimi hazırlama, reklam ve tanıtım kampanyalarını yönetme, etkileşimleri izleme ve performansı değerlendirme gibi aktiviteleri de içerir.

Net 360’ta sosyal medya danışmanlığı hizmeti analiz, planlama, optimizasyon (uygulama) ve raporlama süreçlerinden oluşur. Sosyal medyadaki varlığınız analiz edilip kurumunuzun ihtiyaçlarına göre özel sosyal medya planları hazırlarız. Bu planların uygulanması için de içerik ve operasyonel destek sağlarız.

Sosyal medyada profesyonelce oluşturulan ve yönetilen marka sayfaları daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlar. Bu yüzden sosyal medya danışmanlığı hizmeti almanız gerekiyor. Net 360 olarak, sosyal medya hizmetlerimizde tamamen sektörünüze ve firmanıza özel stratejiler oluşturuyoruz. Sosyal medya hesaplarınızı hedef kitleniz ile markanızı buluşturacak şekilde yönetiyoruz.

Sosyal medya temsilci desteğini tamamen ihtiyacınıza göre tespit ediyoruz. Örneğin sosyal medyada yüksek etkileşim alan sayfalarınız var ise ortak sosyal medya müşteri temsilcisi hizmetimiz yerine, sosyal medya hesaplarınız için size özel temsilci desteği sağlıyoruz.

Sosyal medya yönetimi için bütçeyi tamamen markanıza ayıracağımız zamana göre belirliyoruz. Yani sosyal medya danışmanlığı için bir analiz yapmamız gerekiyor, sonrasında ihtiyaçlarınızı net olarak ortaya koyabileceğimiz için teklif iletebiliyoruz.

Sosyal medya danışmanlığımız ile A’dan Z’ye tüm süreçlerde firmanıza destek sağlıyoruz. Bu noktada hedeflerinize ulaşmak için kampanya planlaması konusunda analytics ve insight tecrübelerimizi kullanarak planlama desteği sunuyoruz.

Sosyal medya danışmanı, bir kurum veya kişinin sosyal medya hesaplarının yönetimi ve işletilmesi konusunda danışmanlık hizmeti sunan bir profesyoneldir. Kurumların veya kişilerin hedef kitlesine ulaşabilmesi, marka imajının oluşturulması ve müşteri ilişkilerini geliştirebilmesi için önemlidir.

Bir sosyal medya danışmanı ile çalışmak; hesapların etkileşimlerinin arttırılması, takipçi sayısının arttırılması ve marka imajının geliştirilebilmesi gibi faydalar sağlar. İyi bir sosyal medya danışmanı, genellikle sosyal medya platformlarını iyi bir şekilde kullanabilen ve bu alanda tecrübe ve bilgi birikimine sahip olan bir profesyoneldir.

Sayfa başına kaydırma butonu.