Üst bar özel içeriği

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması ile marka bilinirliğinizi ve dönüşümlerinizi arttırmanızı sağlıyoruz. Kitleleri etkilemek, bilgilendirmek ve potansiyel müşteri kitlenizi sadık müşterileriniz haline getirmek için içerik pazarlaması en etkili yöntemdir.

İçerik Pazarlaması Nedir? Kısaca

İçerik pazarlaması marka bilinirliğini arttırmak, web/uygulama trafiğini arttırmak, veri toplamak, satış gerçekleştirmek gibi farklı hedefler için yapılan bir pazarlama iletişimi yöntemidir.

Neden İçerik Pazarlaması?

İçerik pazarlama başarılı bir şekilde yapıldığında hedeflerinize ulaşmanızın yanı sıra işletmeniz ile müşterileriniz arasında duygusal bir bağ oluşturarak genel imajınıza pozitif katkı sağlar.

İçerik pazarlaması sitede geçirilen süre, ziyaretçi başına sayfa görüntüleme sayısı ve arama motoru görünürlüğünün yanı sıra tıklama oranını da (Click-through rate/CTR) arttırır. İçerik pazarlamasını işletmeler için avantajlı kılan birkaç neden var. Bunlar;

  • Ölçülebilirlik
  • Trafik Artışı
  • Markalaşma
  • Hedef kitleye erişim
  • Potansiyel müşterilerle etkileşim
  • Daha düşük maliyet
Içerikle Pazarlama

İçerik Pazarlaması Çalışma Sürecimiz

1. Fizibilite Analizi

İçerik pazarlamasına içerik analizi ile web sitenizdeki tüm içerikleri analiz ederek başlıyoruz. Kritik sorunları tespit ediyoruz. Ayrıca sektörünüze yönelik rakip ve rekabet analizi ile anahtar kelime araştırması yapıyoruz.

2. İçerik Pazarlaması Planı

Fizibilite analizi sonrasında hedeflerimizi belirleyip görevleri tanımlıyoruz. Hedef kitlenizin ihtiyacına ve anahtar hedeflerimize göre size özel içerik stratejisi kurguluyoruz.

3. İçerik Optimizasyonu ve Eğitim

İçerik pazarlaması için oluşturulan içerikleri seo kurallarına uygun olarak optimize ediyoruz. Ekibini doğru yönlendirmek ve içerik pazarlama sürecinde aktif rol almalarını sağlamak için kurumunuza özel detaylı içerik optimizasyonu eğitimi veriyoruz.

4. Takip ve Raporlama

İçerik pazarlaması stratejisinin performansını Google Analytics ve Search Console üzerinden ölçümlüyor ve Data Studio ile size raporluyoruz. Ayrıca CTR optimizasyonu için içerik ekibini yönlendiriyoruz.

İçerik Pazarlamasının Önemi

0milyar
Dünya İnternet Popülasyonu
0milyar
Global sosyal medya kullanıcı sayısı
0
Google'da 1 saniyede yapılan arama sayısı
%0
Mobil cihazlardan internete erişim oranı
%0
Organik trafik kanalının diğer kanallara oranı

İçerik Pazarlaması ile marka bilinirliğinizi ve trafiğinizi arttıralım.
Teklif Alın

İçerik Pazarlama Hizmetleri

İçerik Denetimi

Strateji ve İçerik Planı

Kaliteli İçerik Üretimi

Ölçümleme

İçerik Pazarlaması ile ilgili sık sorulan sorular

İçerik pazarlaması danışmanlığı kapsamında içerik ekibinin nasıl daha yaratıcı içerikler oluşturabileceğini, içeriklerini Google uyumlu hale getirmek için neler yapabileceklerini ve hangi araçlardan yararlanabilecekleri konusunda hizmet veriyoruz. Haftalık atölye çalışmaları ile ekibinizi geliştiriyor, trafik artışı sağlıyoruz.

İçerik pazarlaması veya içerikle pazarlama SEO’nun önemli bir parçasıdır, ancak tek başına SEO değildir. SEO stratejisi oluştururken genellikle içerik pazarlamasını da stratejiye dahil ederiz. Böylece SEO planının başarım oranını artırmak için seo uyumlu içerikler oluşturulmasını sağlarız.

İçerik pazarlaması eğitim, takip ve optimizasyon çalışmaları gerektirdiğinden proje büyüklüğüne göre ayrılacak zaman belirlenmekte ve Adam/Saat şeklinde ücretlendirilmektedir. Size özel teklifimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçerik pazarlaması iyi yapıldığında hem içeriklerinizle daha fazla kişiye ulaşırsınız, hem de Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Evet, işletmenize özel içerik pazarlaması eğitimleri veriyoruz.

Evet, iyi bir içerik pazarlaması stratejisi web site trafiğini artırır.

Hayır. İçerik pazarlaması başta Google olmak üzere, Facebook, Instagram, Linkedin gibi sosyal ağlar için de yapılmaktadır. Önemli olan içeriğin organik ve sosyal kanallardan daha fazla kişiye ulaşması ve belirlenen KPI’ların gerçekleşmesidir.

Evet. İşletmenizin hem arama motorlarında hem de sosyal medya ağlarında daha fazla kişiye ulaşması için içerik pazarlaması yapıyoruz.

Evet. Alanında uzman profesyonel içerik ekibimizle sektörünüze yönelik, işletmenizi öne çıkaracak içerikleri sizin için yazabiliriz.

Sayfa başına kaydırma butonu.