Üst bar özel içeriği

Exit Page (Çıkış Sayfası)

Exit page veya çıkış sayfası, kullanıcının bir web sitesinden çıkış yapmadan önce ziyaret ettiği son sayfadır.

Exit sayfaları, kullanıcıların niyetlerini, bir web sitesini terk etmelerinin nedenlerini ve hangi sayfaların kullanıcıların web sitesinden ayrılma oranlarını artırdığını anlamak için önemlidir. Web sitesi sahipleri, exit sayfalarına bakarak, hangi sayfalarda kullanıcıların web sitesinden ayrıldığını ve bu sayfaların kullanıcı deneyimini nasıl etkileyebileceğini belirleyebilirler. Bu bilgi, web sitesinin tasarım ve içeriği üzerinde yapılabilecek iyileştirmelerin belirlenmesine yardımcı olur.

Örneğin, bir e-ticaret sitesi sahibi, birçok kullanıcının alışveriş sepetindeki ürünleri sepetten çıkardığı veya alışverişi tamamlamadan önce çıkış yaptığı sayfaları belirleyebilir. Bu sayfaların neden çıkış sayfası olduğunu tespit etmek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sayfa tasarımı, fiyatlandırma, kargo, teslimat süresi veya ödeme seçenekleri gibi faktörlerin incelenmesi gerekebilir.

Google Analytics gibi bir web analiz aracı ile web sitesindeki her sayfanın ayrıntılı trafik verilerini inceleyebilir, hangi sayfaların çıkış sayfaları olduğunu tespit edebilirsiniz.

İlgili SEO Terimleri

Bu Gönderide 0 Yorum Var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa başına kaydırma butonu.