Üst bar özel içeriği

Yönlendirilen Trafik (Referral Traffic)

Referral Traffic (Yönlendirilen Trafik), bir web sitesine, diğer web sitelerinden gelen bağlantılar aracılığıyla elde edilen ziyaretçilerin sayısını ifade eder.

Referral Traffic, başka bir web sitesindeki bir makale, blog yazısı, forum veya diğer yerlerdeki bir yorum, e-posta ve diğer kaynaklar aracılığıyla web sitesine yönlendirilen kullanıcılar tarafından tıklanması sonucunda oluşur.

Yönlendirilen trafik, web sitesi sahipleri için önemlidir çünkü bu trafik, başka bir web sitesinin ziyaretçilerini kendi web sitelerine çeker ve organik veya doğal bir şekilde elde edilen trafiğe benzer avantajlara sahiptir. Web sitelerinin doğal trafiği arttıkça, organik arama sonuçlarında daha yüksek sıralama elde edebilir ve web sitesi trafiğini artırabilir.

Google Analytics, Yandex Metrica gibi analiz araçları, web sitelerine yönlendirilen trafik kaynaklarını ve bu trafik kaynaklarının hangi sayfalara yönlendirdiğini göstererek web sitesi sahiplerinin web sitelerindeki ziyaretçi davranışlarını anlamalarına yardımcı olur.

Web sitesi yöneticileri çeşitli backlink stratejileri, sosyal medya paylaşımları, diğer web siteleriyle işbirlikleri  yöntemleri ile referral trafiklerini artırabilirler.

İlgili SEO Terimleri

Bu Gönderide 0 Yorum Var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa başına kaydırma butonu.