Üst bar özel içeriği

Lighthouse

Lighthouse, web uygulamalarının performansını, erişilebilirliğini, kullanılabilirliğini ve SEO özelliklerini ölçmek için kullanılan açık kaynaklı bir araçtır.

Google tarafından geliştirilen Lighthouse, web uygulamalarının kalitesini ölçmek için tasarlanmıştır ve web site yöneticilerine web sitelerinin nasıl iyileştirilebileceği konusunda öneriler sunar.

Lighthouse’da PageSpeed Insights, Chrome DevTools gibi araçlar entegre edilmiştir ve Lighthouse raporları uygulamanın erişilebilirliği, performansı, SEO özellikleri ve kullanılabilirliği hakkında bilgiler içerir.

Lighthouse aracına Google Chrome tarayıcısının geliştirici araçları bölümünden erişebilirsiniz. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Google Chrome tarayıcısını açın.
  2. Web sitesini ziyaret etmek istediğiniz sekmeyi açın.
  3. Tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan “Üç nokta” simgesine tıklayın ve “Diğer araçlar” menüsünden “Geliştirici araçları” seçeneğini seçin.
  4. Geliştirici araçları bölümü açıldıktan sonra, Lighthouse simgesini (ışık kulesi simgesi) tıklayın.
  5. Lighthouse aracının açılmasını bekleyin ve ardından “Performansı İyileştir” seçeneğine tıklayın.

Lighthouse, web sitenizin performansını ve kullanılabilirliğini ölçmek için bir dizi ölçüm yaparak web sitenizdeki performans sorunlarını belirler ve sitenizin hızını artırmak için öneriler sunar.

İlgili SEO Terimleri

Bu Gönderide 0 Yorum Var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa başına kaydırma butonu.