Üst bar özel içeriği

Öne Çıkan Snippet (Featured Snippet)

Öne Çıkan Snippet (Featured Snippet), arama motorları sonuç sayfalarında (SERP) kullanıcıların belirli bir sorgu için en uygun cevabı elde etmelerine yardımcı olan kısa bir özet alanıdır. Arama motorları tarafından seçilen, sorgunun en iyi cevabını içeren web sayfalarının özetleri Featured Snippets alanında gösterilir ve web sitesine daha fazla trafik gelmesini sağlar.

Örneğin, bir kullanıcı “nasıl yapılır” gibi bir sorgu aradığında, arama motoru bu sorgu için en iyi cevabı içeren bir Featured Snippet sunar. Bu Featured Snippet, kullanıcının sorusunun cevabını hızlıca bulmasına yardımcı olur.

Arama motorları Featured Snippet alanında göstereceği siteleri otomatik olarak belirler ve sorgulara en iyi cevapları içeren bölümleri seçer.

Sayfa başlıklarının, alt başlıkların ve listelerin doğru bir şekilde yapılandırılması, özet bilgilerin doğru bir şekilde tanımlanması, yapılandırılmış veriler kullanılması ve kullanıcı dostu bir tasarım oluşturmak Featured Snippets’ta yer alma şansını artırabilir.

İlgili SEO Terimleri

Bu Gönderide 0 Yorum Var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa başına kaydırma butonu.